To, co najpiękniejsze, rodzi się z pasji…

Zwierzęta, a przede wszystkim psy, były w naszym życiu zawsze. Golden retrievery towarzyszą nam od 2001 roku, kiedy to los zetknął nas z tą cudowną rasą. Do naszej rodziny dołączyła suczka CARMEN Korem, która sprawiła, że zauroczenie i miłość do goldenów trwa do dziś.
W 2005 roku, we wrocławskim oddziale Związku Kynologicznego w Polsce, została zarejestrowana nasza hodowla „Golden Gaj” i w tym samym roku przyszły na świat nasze pierwsze szczenięta.
Nasze goldeny mieszkają z nami w domu, są pełnoprawnymi członkami rodziny. Prowadzimy aktywny tryb życia, psy towarzyszą nam podczas codziennych, długich spacerów, wyjazdów wakacyjnych, wypraw w góry, treningów, zawodów. Staramy się zapewnić im ciekawe życie, pełne przygód i nowych wyzwań, aby zaspokoić również ich naturalne potrzeby drzemiące w retrieverze. Goldenom, jako rasie myśliwskiej, ogromną radość i satysfakcje sprawiają stawiane przed nimi zadania oraz wspólna praca. Dlatego od 2004 roku aktywnie uczestniczymy z naszymi psami w konkursach psów myśliwskich oraz zawodach sportowych. Aby osiągnąć pełne porozumienie w naszej ludzko-psiej rodzinie wciąż pogłębiamy swoją wiedzę hodowlaną, behawioralną oraz szkoleniową. Bierzemy udział w treningach, warsztatach i seminariach poświęconych psiej tematyce. W 2009 roku Ania ukończyła kurs trenerski prowadzony przez szwedzką trenerkę Inki Sjösten i została certyfikowanym Instruktorem Szkolenia Psów.
Wystawy oraz hodowla są ważną, choć niewielką częścią naszego wspólnego życia. Szczenięta rodzą się u nas rzadko, a każdy miot jest starannie zaplanowany i przemyślany, odchowany z największą dbałością i troską. Wszystkie szczenięta przychodzące na świat w naszym domu są psami rasowymi, posiadającymi rodowód ZKwP, jedynej organizacji w Polsce uznanej przez Międzynarodową Federację Kynologiczną FCI.
Chcemy, aby nasze szczenięta były psami o doskonałym zdrowiu, pięknym eksterierze, ale również posiadały cechy prawdziwego retrievera, aportera o żywym temperamencie, mocnym, stabilnym charakterze oraz dużej potrzebie kontaktu i pracy z człowiekiem.
Bardzo zależy nam aby trafiały do wspaniałych rodzin, osób świadomych konsekwencji posiadania psa, aby miały cudowne, radosne życie, jak również spełniły marzenia swoich Właścicieli o posiadaniu doskonałego przyjaciela Rodziny.